Іван Бездудний взяв участь у дискусії щодо культурної деокупації та реінтеграції Маріуполя

20 Січня 2024

19 січня експерт «Літопису Незламності» Іван Бездудний відвідав панельну дискусію «Маріуполь. Культурна деокупація. Війна. Ментальне здоров’я. Культура». Ця тема є особливо важливою для нашого експерта, адже Іван є колишнім мешканцем Маріуполя, проте останні роки живе у Києві.

Участь у дискусії взяли Діана Трима (директорка Департаменту культурно-громадського розвитку Маріупольської міської ради до 2024 року), Микола Осиченко (директор маріупольського телебачення МТБ, журналіст), Ірина Хоменко (актриса, співачка, телеведуча соціального ток-шоу «Я не забуду» телеканалу «Дім»), Ігор Шаповалов (директор Луганської обласної філармонії), Сергій Мазаний (директор-художній керівник Дніпровського академічного театру драми і комедії), Ігор Тулузов (заслужений діяч мистецтв України, генеральний директор-художній керівник Харківського академічного театру опери і балету), Анастасія Меркотан (засновниця волонтерського проєкту «Dring the band home», дружина маріупольського військовополоненого). Захід модерував журналіст Олексій Ананов.

Під час дискусії обговорювалися, зокрема, питання складності та особливості облаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) у 2014 та 2022 роках. Зокрема, на прикладах діяльності Харківського та Дніпровського академічних театрів згадано про роль культури у відновленні та збереженні ментального здоров’я постраждалих внаслідок війни.
Окрім цього, особливе місце під час дискусії зайняла тема різноманіття досвіду у сприйнятті війни та її наслідків, про важливість поваги у суспільстві до травматичних спогадів окремих осіб та необхідність публічного обговорення пережитого задля подолання непорозумінь між українцями різних регіонів.

Під час заходу презентовано волонтерський арт-проєкт “Broken Melody”, започаткований з метою привернення уваги світових діячів культури мистецтва до 27-и військових оркестрантів, які наразі перебувають у російському полоні та зазнають жорстоких катувань. Листівку та повну палітурку проєкту можна знайти за цим посиланням  (https://drive.google.com/drive/folders/1nxcSDgcU_vUrinxrk0vOsh3O30tDipU0).

Після завершення заходу відбулася бесіда нашого експерту із Діаною Тримою, під час якої Іван надав рекомендації щодо подальших дій для подолання наслідків окупації для ментального здоров’я та ідентичності мешканців Маріуполя у теперішньому та майбутньому. Зокрема, мова про подолання розриву у сприйнятті втрат внаслідок війни між тими, хто евакуювався із міста внаслідок бойових дій, та тих, хто був змушений залишитися під окупацією.

20 Січня 2024
30 Квітня 2024

Олеся Житкова взяла участь у 9-тій щорічній конференції "Білорусознавчі студії у 21 сторіччі"

Експертка "Літопису Незламності" Олеся Житкова взяла участь у 9-тій ...
23 Квітня 2024

Олеся Житкова взяла участь у заході "Психологічний вплив війни: досвід військовослужбовців США та України"

Експертка "Літопису Незламності" Олеся Житкова взяла участь у заході ...
20 Березня 2024

«Літопис Незламності» провів дискусію «Українка вчора та сьогодні: війна, родина, суспільство» до 140-й річниці українського жіночого руху

Багато українок на шляху професійної та особистої самореалізації хоча ...
26 Лютого 2024

В ірландському місті Корк відбувся марш і мітинг на підтримку України

24 лютого в ірландському місті Корк відбувся марш і ...