Лекція “Виснаження від війни? Рефлексії художників та поради психотерапевтки”

27 Травня 2023

Як спілкуватися з людиною, яка через війну втратила когось близького? Які слова варто підбирати, щоб не травмувати ще більше? Як собі можна допомогти, коли кожного дня відбувається шалене травмування?

На ці питання шукали відповідь 22 травня у Рівненській обласній бібліотеці.

Авторка “Літопису Незламності” Наталя Кушнірук разом із психотерапевткою Анною Петруковою провели лекцію “Виснаження від війни? Рефлексії художників та поради психотерапевтки”.

«Коли вербальне не має достатньо сили, щоб висловити емоції, на допомогу приходить візуальне…».

Спікерка, мистецтвознавиця  Наталя Кушнірук розповіла про те, як сучасні українські художники інтерпретують війну, як в своїх роботах висловлюють свій внутрішній стан, як намагаються вивільнити негативні емоції через творчість. Роботи митців, що демонструвалися під час лекції без слів «говорили» про психологічний стан країни, в якій йде війна.

Анна Петрукова працює із ВПО, жінками, що втратили чоловіків на війні, з тими, чиї рідні в полоні чи зникли безвісти. Вона надавала фахові коментарі стосовно кризових станів та як собі та близьким можна допомогти.

На лекцію прийшли люди, які вимушені були через війну покинути свої домівки. Також були присутні талановиті молоді художниці, чиї роботи були зазначені у виступі: Ярослава Гузь, Наталія Брічук та Інна Харчук, які поділилися своїм творчим досвідом, отриманим за час війни. Лекція закінчилася вільним і теплим спілкуванням між учасниками.

Під час лекції кожний бажаючий міг долучитися до благодійного збору коштів на Starlink для аеророзвідки на запорізький напрямок.

27 Травня 2023
30 Квітня 2024

Олеся Житкова взяла участь у 9-тій щорічній конференції "Білорусознавчі студії у 21 сторіччі"

Експертка "Літопису Незламності" Олеся Житкова взяла участь у 9-тій ...
23 Квітня 2024

Олеся Житкова взяла участь у заході "Психологічний вплив війни: досвід військовослужбовців США та України"

Експертка "Літопису Незламності" Олеся Житкова взяла участь у заході ...
20 Березня 2024

«Літопис Незламності» провів дискусію «Українка вчора та сьогодні: війна, родина, суспільство» до 140-й річниці українського жіночого руху

Багато українок на шляху професійної та особистої самореалізації хоча ...
26 Лютого 2024

В ірландському місті Корк відбувся марш і мітинг на підтримку України

24 лютого в ірландському місті Корк відбувся марш і ...