В ірландському місті Корк відбулася панельна дискусія «Україна та Ірландія: партнерство та перспективи взаємовідносин»

25 Серпня 2023

Повномасштабна російська війна проти України ставить виклики не лише для України, але і для всього світу. І надзвичайно важливим за цих умов є налагодження взаємозв’язків та порозуміння між демократичними країнами, якими є Україна та Ірландія.

18 серпня 2023 року в місті Корк (Ірландія) у змішаному форматі відбулася панельна дискусія «Україна та Ірландія: партнерство та перспективи взаємовідносин», до організації якої, окрім інших, долучився і «Літопис Незламності».

 

Приймаючою стороною заходу стала українська волонтерська організація в Корку «Штаб Півдня» на чолі з Віктором Данилюком.

Спікерами заходу були спізасновник «Літопису Незламності», директор департаменту інформаційної політики АПУ (2014-2019), журналіст, комунікаційник Андрій Жигулін, представники Ради зовнішньої політики «Українська Призма» к.і.н., директор Програми російських і білоруських студій Ярослав Чорногор та директор Програми «Північна Америка» Олександр Краєв, ірландський політик, член Ради графства Корк (2004-2011), сенатор (2011-2016) Джон Гілрой, очільник волонтерської організації «Штаб Півдня» Віктор Данилюк, волонтери «Штабу Півдня» Анна Ялова-Кушнір та Наталя Корх, професор Бізнес-школи та співдиректор Антикорупційного дослідницького центру Дублінського Міського Університету Роберт Гілландерс, професорка Школи Комунікацій Дублінського Міського Університету, заступниця голови робочої групи по Україні (Європейська Асоціація дослідників комунікації) Тетяна Локоть, докторантка з історії Ірландії Університетського Коледжу Лондона Надія Добрянська.

Захід модерувала авторка «Літопису Незламності» Олеся Житкова, котра також є науковим співробітником Дублінського Міського Університету та волонтером «Штабу Півдня». Як слухачі на заході також були присутні активні члени української діаспори Корку.

З вітальним словом до учасників звернулися Віктор Данилюк, Андрій Жигулін та Ярослав Чорногор. Представники української та ірландської громадськості обговорювали низку питань.

Центральними у першій частині заходу стали питання становища української діаспори в Ірландії та зміни після повномасштабного російського вторгнення в Україну, а також форми і способи підтримки українських біженців ірландською державною й місцевою владою та публічними особами.

Виступи спікерів (зокрема, Віктора Данилюка, Анни Ялової-Кушнір та Наталі Корх) окреслили особливості життя української громади в місті Корк з її гуртуванням в допомозі Україні, у підтримці українських біженців та у втіленні заходів зі збереження української ідентичності. Слова Джона Гілроя підтвердили думку про взаєморозуміння поміж українцями та ірландцями.

Друга частина панельної дискусії була присвячена обговоренню пріоритетних напрямків партнерства України та Ірландії. Промови Олександра Краєва та Тетяни Локоть дали можливість присутнім усвідомити бекграунд українсько-ірландських взаємовідносин та їх особливості на сучасному етапі. Виступи Роберта Гілландерса та Надії Добрянської відобразили успішну практику взаємовідносин між українською та ірландською громадами, особливо в академічній сфері.

Співзасновником «Літопису Незламності» Андрієм Жигуліним було запропоновано подальші сфери можливої співпраці, котрі включали в себе поглиблення науково-культурної співпраці між ірландцями та українцями, підсилення української діаспори за допомогою експертної допомоги від членів нашої історичної агенції. Принагідно Андрій Жигулін подякував «Штабу Півдня», «Українській Призмі» та усім присутнім за активну участь у заході.

«Літопис Незламності» сподівається на подальшу співпрацю зі спікерами панельної дискусії. Ми впевнені, що захід покращив взаєморозуміння між українським та ірландським народом, а також поглибив контакти поміж українцями в Україні та за її межами.

Дякуємо всім присутнім учасникам заходу, в тому числі представникам хору “Калина”.

25 Серпня 2023
13 Листопада 2023

Літопис Незламності висловлює співчуття родині історика Віталія Гука

12 листопада відійшов у засвіти молодий науковець, історик Віталій ...
30 Жовтня 2023

Команда «Літопису Незламності» провела просвітницький костюмований благодійний захід «Моторошне Середньовіччя України»

28 жовтня наша команда «Літопису Незламності» провела просвітницький костюмований ...
25 Вересня 2023

«Літопис Незламності» презентував дитячий комікс

Команда «Літопису Незламності»презентувала дитячий комікс «ГАРНА ПОРАДА». На заході ...
21 Вересня 2023

Олеся Житкова взяла участь у щорічному засіданні Усноісторичного клубу

Авторка «Літопису Незламності» Олеся Житкова взяла участь у щорічному ...