Потрощений великодній Херсон на звʼязку!

Висоцька Тетяна
Розділ статті: Війна

Наша постійна дописувачка циклу – про земляків і свою історію. Привітайте їх, будь ласка, репости теж важливі. Херсон і херсонці вже заслужили стати тричі героями.

*****

Привіт з незламного Херсона. Після тривалої перерви почала появлятися робота. Місто живе попри постійні обстріли і наши люди хочуть бачити красу. Я роблю ремонти вже 20 років, так би казати, несу красу людям. І завжди були замовники, люди в чергу записувались, звісно, з приходом &усні все завмерло. Хоча ще в окупацію зробила 2 замовлення.

Ось на днях закінчила робити кімнату для маленької дівчинки. Я коли потрапила в цей дім, дівчинка була ще в проекті. Дуже гарна молода родина, бусинка вже третя дитинка у них. Старший хлопчик із дцп, середній ходить онлайн в 1 клас і от тепер манюня.

Кожний ранок, коли я приходила, чула, як малий займається з учителькою та іншими дітьми. Потім біг на вулицю до друзів грати в футбол. Футбол під звуки прильотів – сьогодення Херсона.

Зі старшим хлопчиком важко – погано ходить, погано реагує, сам не їсть, але дуууже полюбляє техніку і бокс. Ще батьки розповідали, що до війни дідусь його брав на тракторі кататися, так там було стільки радощів, що люди посміхалися, коли його бачили.

Розповідали батьки і як ховалися з малими і сусідами в підвалі в перші дні війни. Дітям цікаво, вони гралися, а батькам дуже лячно – як жити далі, що робити, куди бігти. Вони виїхали з окупації, а після визволення Херсона повернулися додому.

Ранком одного дня я прийшла і дізналася, що в них народилася донечка. Зробила я кімнату до дня її виписки. Чудова родина. Для мене ці люди справжні герої. Нехай вони нічого героїчного і не зробили, але повага до них велетенська.

З понеділка був новий об’єкт та нова історія. Молода родина виїхала з окупації, але планують повернутися невдовзі і тому попросили мене привести до ладу їх домівку. А на одній стіні у них от такі написи “Україна – це я”. В мене аж руки затремтіли. Адже це відголоски нашої окупації. Рука довго не піднімалася таке замальовувати та сльози в очах від спогадів, що ми пережили.

Є ще одне замовлення наперед. Я маю велику надію, що цих замовлень буде більше і більше. Я дуже хочу допомогти людям хоч трошки розслабитися, побачити красу своєї домівки і відволіктися від постійних вибухів.

Херсон – місто сили. Херсонці – вільні люди, вони не втрачають надію на наше гарне майбутнє. У нас покошені газони, побілені бордюри, обрізані дерева, багато квітів в палісадниках – це прифронтовий Херсон.

Ну, і які часи, такі і свята, тут вибухи, а тут паски в магазинах, багато хазяйок пекли паски свої. Пофарбували крашанки, помили вікна, зустрічаємо Великдень! І всіх українців вітаємо від нашого незламного міста!

****

Нагадую, маєте, що розказати, пишіть мені в особисті, я викладу анонімно. Світ має знати про те, як тримається наш південь!

Джерела
08 Червня 2024
Останні події

Олеся Житкова взяла участь у 9-тій щорічній конференції "Білорусознавчі студії у 21 сторіччі"

Олеся Житкова взяла участь у заході "Психологічний вплив війни: досвід військовослужбовців США та України"

«Літопис Незламності» провів дискусію «Українка вчора та сьогодні: війна, родина, суспільство» до 140-й річниці українського жіночого руху

В ірландському місті Корк відбувся марш і мітинг на підтримку України

Схожі статті: