Про нас

Вітаємо, спільното!

Ми – історична платформа ЛІТОПИС. ІІІ RESпубліка. Ми об’єднали професійних істориків, публіцистів, мислителів, гуманітаріїв і звичайних людей ідеєю зафіксувати і зберегти для нащадків кожну мить страшного 2022. 2022, що по-справжньому розпочався для українців о 5.00 ранку і завершиться тільки тоді, коли нога українського воїна ступить на український кордон в міжнародно визнаних межах 1991 року.

24 лютого 2022 ми прокинулись в іншому світі. Світі, що остаточно позбавився ілюзій “кінця історії”. Світі, який остаточно зірвав із наших очей пелену давнього історичного обману – про те, що імперії змінюються, а інтелектуальний прогрес – викреслив із людського арсеналу жорстоку неконвенційну війну як ефективний швидкий спосіб досягнення хижацьких експансіоністських цілей.

24 лютого ми сказали собі, що мусимо нарешті донести до нащадків цей урок історії. І відповідально та прискіпливо задокументувати досвід проживання війни в усіх її проявах, відрефлексувати події “по гарячих слідах”, зафіксувати знакові прояви епохи в суспільній думці, створити фотографічну копію історичного моменту для того, щоб майбутні історики отримали доступ не тільки до документальних матеріалів, але й до “свіжого” досвіду сучасників, який ще не був спотворений метаморфозами пам’яті.

Наша місія – забезпечити історичний момент українського націоствердження професійним історіографічним осмисленням.

Чим займається наша Платформа?

  • Документує та збирає банк електронних даних для майбутнього Архіву війни.
  • Публікуємо актуальні наукові дослідження широкого спектра питань російсько-української війни від наших авторів – серії досліджень та окремі розвідки.
  • Популяризуємо історичну просвіту.
  • Реалізуємо усноісторичні та культурні проєкти.