Інтерв’ю з експертом

Чекати на post factum, який так активно вимагають деякі фахівці, елементарно немає права й часу.
Саме тому робочою групою “Літопису” започатковано проект “Інтерв’ю з експертом“, що формує базу даних першоджерел, фіксує пряму мову осіб, які мають безпосереднє відношення до тих чи інших сфер діяльності, від політики до психологічних дитячих травм, від окопів передової до сприйняття “українського питання” представниками європейського суспільства.

Керівник:
Статус: відкритий

Концепція “Інтерв’ю з експертом” по своїй суті проста. Оскільки наративна історія це перш за все джерело, ми звернулись до класичного ad fontes.

Щоб пояснити ідею, перший за все необхідно повернутись у березень 2022 року, на початкові етапи створення “Літопису”, коли на нашу адресу надходили не раз нарікання на ненауковість, не класичність ідеї, використовуючи єдиний залізний аргумент “зарано”.

Враховуючи та поважаючи всі класичні школи й методи історичного дослідження, нами, проте, пропонується новий аргумент “тут і зараз”.

В перші дні війни всьому шокованому українському суспільству, можливо, крім ряду державних співробітників, дотичних до даних розвідки та знайомих з грифом “цілком таємно”, здавалось, що війна триватиме максимум 2 тижні. Проте, війна, розпочата ще 2014 року і набравши повномасштабного розмаху 24 лютого, триває вже більше ніж 3 х місяців. У зверненнях посадовців ми все частіше чуємо важкий епітет “тривала”.

Отже, чекати на post factum, який так активно вимагають деякі фахівці, елементарно немає права й часу.
Саме тому робочою групою “Літопису” започатковано рубрику “Інтерв’ю з експертом”, що формує базу даних першоджерел, фіксує пряму мову осіб, які мають безпосереднє відношення до тих чи інших сфер діяльності, від політики до психологічних дитячих травм, від окопів передової до сприйняття “українського питання” представниками європейського суспільства.

І в цьому моменті важливим є розуміння того, що позиції, викладені в матеріалах Інтерв’ю можуть не відповідати емоціями читачів, можуть суперечити одна одній, можуть бути навіть конфліктними або діаметрально протилежними, але це і є по суті сукупність всіх першоджерел. Підкреслюємо, що для наповнення наукової бази даних важливим є занотовування різних, по можливості навіть усіх сторін і думок. Чи при всьому засуджені нацизму, не вивчають досі “майн капмф”?..

Таким чином, метою рубрики є занотовування громадянської позиції, свідчень, заяв сучасних Ціцеронів, Бісмарків, Черчілів та Ейнштейнів….