Ірина Жигуліна взяла участь у міжнародному форумі «Захист і повага. Роль жінок задля досягнення миру»

31 Січня 2024

31 січня 2024 р. у просторі «UNIT.Verse» у Кампусі B12 UNIT.City відбувся Міжнародний Форум «Захист і повага. Роль жінок задля досягнення миру». У ньому взяла участь засновниця Літопису Незламності Ірина Жигуліна, де мала можливість поспілкуватися із організаторами заходу, зокрема засновницею Arm Women Now Іриною Никорак, народною депутаткою, головою підкомітету з питань реабілітації ветеранів.

На форумі обговорювались важливі для України теми:

⁃ війна та армія – це про обов’язок, чітке виконання бойових завдань та силу духу і аж ніяк не про гендерні ролі! Чому в оборонному секторі досі мала кількість жінок з бойовими професіями? Що стримує українських жінок вступати до лав ЗСУ?

⁃ Реабілітація ветеранів є складною та багатоаспектною проблемою, тому потребує комплексного підходу, а також співпраці між урядом, громадськістю та власне ветеранами.

⁃ Досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок в Україні, особливо у армії, залишається незавершеним процесом. І цьому є низка причин: слабкість державних гендерних програм у частині їх фінансування, а також наявність глибоко вкорінених патріархальних поглядів та стереотипів в українському суспільстві. Тоді, як жінки, які працюють у секторі безпеки та оборони, повинні користуватися рівним доступом до ресурсів та можливостей. Які реформи вже проведено та які основні напрямки роботи зараз? Який міжнародний досвід може запозичити Україна?

⁃ Жінки стануть рушійною силою у відновленні економіки, процесах державотворення і вирішенні гострих соціальних проблем після війни. Як подолати проблему гендерного розриву в оплаті праці, освіті і наскільки дієва екосистема, яка сприяє розвитку жіночого підприємництва та посиленню ролі соціального бізнесу сьогодні? Що потрібно вже зробити, аби надати ширші можливості для розвитку жінок-лідерок у громадах? Яким чином підтримати сім’ї діючих військовослужбовців/вець та ветеранів/ок? Як працювати з суспільною думкою та адвокатувати права і свободи жінок в армії?

31 Січня 2024
30 Квітня 2024

Олеся Житкова взяла участь у 9-тій щорічній конференції "Білорусознавчі студії у 21 сторіччі"

Експертка "Літопису Незламності" Олеся Житкова взяла участь у 9-тій ...
23 Квітня 2024

Олеся Житкова взяла участь у заході "Психологічний вплив війни: досвід військовослужбовців США та України"

Експертка "Літопису Незламності" Олеся Житкова взяла участь у заході ...
20 Березня 2024

«Літопис Незламності» провів дискусію «Українка вчора та сьогодні: війна, родина, суспільство» до 140-й річниці українського жіночого руху

Багато українок на шляху професійної та особистої самореалізації хоча ...
26 Лютого 2024

В ірландському місті Корк відбувся марш і мітинг на підтримку України

24 лютого в ірландському місті Корк відбувся марш і ...